Ośrodek leczenia uzależnień
Zdrowie, Usługi

Ośrodek leczenia uzależnień

Ośrodek leczenia uzależnień: picie napojów alkoholowych jest częścią interakcji międzyludzkich w dzisiejszym społeczeństwie. Kieliszek wina do kolacji, szampan z przyjaciółmi czy kilka koktajli w barze na wakacjach nie są czymś niedopuszczalnym ani niebezpiecznym. Istnieje jednak kategoria osób, dla których alkohol stanowi realne zagrożenie życia. Skłonność do uzależnienia od alkoholu w większości przypadków jest określona na poziomie genetycznym, dlatego podczas picia alkoholu tacy ludzie natychmiast rozpoczynają proces powstawania uzależnienia alkoholowego. Tak, może to zająć lata lub utknąć w jednym z etapów choroby na długi czas. Ale wynik będzie przewidywalny: alkoholizm. Jeżeli pojawi się problem z nadużywaniem alkoholu, nie zwlekaj zgłoś się do ośrodka leczenia uzależnień. Nasi specjaliści pomogą Ci wyjść z nałogu bez odczuwania przykrych skutków odstawiennych i znowu będziesz mógł cieszyć się życiem.

Skąd wiesz, kiedy nadszedł czas, aby rozpocząć leczenie alkoholizmu?

Co to jest uzależnienie od alkoholu? To patologiczne pragnienie napojów alkoholowych, które zaczyna się od lekkiej pasji. Ale kończy się poważną i nieodwracalną degradacją. Na początkowych etapach uzależnienie od alkoholu jest dość trudne do rozpoznania. Z reguły krewni zaczynają zauważać oznaki alkoholizmu w drugim stadium choroby. Wtedy najczęściej osoby uzależnione zgłaszają się do naszego ośrodka leczenia uzależnień od alkoholu.
Ale warto poznać oznaki uzależnienia od alkoholu:

  • Niekontrolowane picie. Człowiek pije więcej niż inni. Nadal pije pomimo zatrucia alkoholowego.
  • Picie w samotności. Osoba nie szuka powodu i sytuacji do wykorzystania. Alkohol staje się jej najlepszym przyjacielem.
  • Butelki z alkoholem znajdują się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach: w szafie, pralce, wózku dziecięcym, na biurku.
  • Zaburzenia pamięci. Człowiek nie pamięta niektórych wydarzeń, które miały miejsce w stanie nietrzeźwości.
  • Agresywne zachowanie. Przejawia się zarówno w upojeniu alkoholowym, jak i w stanie trzeźwości: kłótnie, przemoc fizyczna.

Jeśli zauważysz jeden lub więcej znaków u bliskiej osoby, musi pomyśleć o nakłonieniu jej do leczenia w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu. Zapewniamy fachową pomoc medyczną, detoksykację, psychoterapię, wszywkę alkoholową. Pamiętaj, alkoholizm to choroba przewlekła. Nie da się go całkowicie wyleczyć, zawsze istnieje ryzyko powrotu do uzależnienia. Ale to nie znaczy, że alkoholizmu nie da się pokonać. Osiągnięcie remisji, a nawet całkowite odstawienie alkoholu jest całkiem realistyczne, jeśli podchodzisz do leczenia w sposób kompleksowy.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy ośrodkiem leczenia uzależnień w tym od alkoholu. Nasz zespół lekarzy jest oddany pomocy osobom uzależnionym i przeszedł długą drogę. Nieustannie podnosimy swoje umiejętności i wymieniamy się doświadczeniami ze specjalistami z innych klinik odwykowych. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, szanujemy go, uwzględniamy jego mocne strony i wzmacniamy jego słabości. Chcemy dać każdej osobie uzależnionej od alkoholu skuteczne narzędzia, dzięki którym może przezwyciężyć chorobę i odzyskać zdrowie, aby nie musiała wracać do nałogu.

Nowoczesne metody terapii alkoholizmu w naszym ośrodku leczenia uzależnień

Połączenie naukowego podejścia, sprawdzonych technik psychoterapeutycznych, nowoczesnych preparatów medycznych pomaga raz na zawsze pozbyć się uzależnienia od alkoholu. Kompleks obejmuje detoksykację nowoczesnymi lekami, indywidualne programy pomocy psychoterapeutycznej, terapię ukierunkowaną na ciało. Takie podejście do leczenia oferowane w naszym ośrodku leczenia uzależnień pozwala osiągnąć maksymalne rezultaty.

Zasadność detoksykacji organizmu z alkoholu

Ośrodek leczenia uzależnień
Ośrodek leczenia uzależnień

Detoksykacja od alkoholu wymaga wykorzystania różnych środków do pozbycia się z organizmu substancji toksycznych. Taka procedura medyczna powoduje, że przechodzenie objawów odstawienia alkoholu jest o wiele łagodniejsze. Ponadto następuje usprawnienie funkcjonowania narządów wewnętrznych, dzieje się tak, ponieważ niedobór witamin i mikroelementów jest odpowiednio uzupełniony. Detoksykacja organizmu z alkoholu wykonywana w naszym ośrodku leczenia uzależnień przygotowuje pacjenta do kolejnych etapów terapii.
Dlaczego detoksykacja organizmu jest tak ważna? Wyleczenie osoby uzależnionej z nałogu musi być poprzedzone pozbyciem się nagromadzonych w organizmie pozostałości szkodliwych chemikaliów w czasie spożywania alkoholu. Jest to proces złożony, dlatego wymaga nadzoru medycznego. Pomimo tego, że natura dała nam samoistną możliwość oczyszczania to wpływ wielu czynników z zewnątrz powoduje niepowodzenia. Jeśli stale zatruwasz się alkoholem to takie funkcje organizmu zaczynają stopniowo zanikać.

Anonimowe leczenie alkoholizmu w ośrodku leczenia uzależnień

Problem uzależnienia od alkoholu jest często napiętnowany. Niewiele osób chce upublicznić swój delikatny problem. Nasz ośrodek leczenia uzależnień od alkoholu gwarantuje 100% anonimowość swoich klientów oraz ich bliskich. Traktujemy Twoje dane z należytą starannością i nie przekazujemy ich osobom trzecim.