Usługi

Najważniejsze atuty dobrej firmy sprzątającej

Prowadzenie własnego biura wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi obowiązkami. Jednym z najważniejszych jest oczywiście konieczność utrzymania go w czystości. Dzięki temu nasze przedsiębiorstwo ma duże szanse na uzyskanie sukcesu wizerunkowego. Odwiedzający nas klienci będą dobrze czuć się w czystych pomieszczeniach, co może wpłynąć na podjęcie przez nich decyzji o skorzystaniu z oferowanych w firmie usług. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze wyróżniki, jakie powinny cechować dobrą firmę sprzątającą.

Godziny pracy 

Godziny pracy to jeden z najważniejszych elementów, który powinniśmy ustalić na samym początku z właścicielem firmy sprzątającej. Warto wiedzieć, że w większości przypadków są one ustalane w sposób indywidualny. Z reguły ekipy sprzątające czyszczące biura “po godzinach”, czyli w tym czasie, w którym pracownicy biurowi są już w swoich domach. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie strony nie wchodzą sobie w drogę i nie przeszkadzają sobie nawzajem. Usługi sprzątania mogą być wówczas wykonane w sposób w pełni profesjonalny. Wiele firm pracuje w takim systemie, iż działają niemal bezustannie, nawet w niedziele i święta. 

Opinie innych klientów zamieszczane w internecie 

Aby znaleźć dobrą firmę sprzątającą, warto sprawdzić, jakie są opinie na jej temat zamieszczane w internecie. Internet jest dzisiaj potężnym medium, który nazywany jest przez wiele osób prawdziwą kopalnią wiedzy. W tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Każda profesjonalna firma sprzątająca ma swoją wizytówkę w wyszukiwarce, w której każdy z jej klientów może zamieścić swoją opinię na jej temat. Lektura recenzji poprzednich klientów danego przedsiębiorstwa może w znaczący sposób pomóc podjąć nam decyzję o skorzystaniu z oferowanych przez nią usług. 

Niska cena, czyli niska jakość 

Przy wyborze firmy sprzątającej dla wielu przedsiębiorców najważniejszym czynnikiem jest oferowana cena. Im jest ona niższa, tym lepiej. To bardzo nieodpowiedzialne postępowanie. Okazuje się, iż firma, która zaoferuje nam najniższą stawkę, może oferować swoje usługi na bardzo złym poziomie bądź zatrudniać niewykwalifikowanych pracowników. Taka wtopa może spowodować, iż wizerunek firmy zostanie mocno nadszarpnięty. Lepiej jest dopłacić trochę więcej pieniędzy, ale jednocześnie mieć pewność, iż zatrudniona przez nas firma sprzątająca zawsze w odpowiedni sposób wywiąże się z powierzonych jej zadań. 

Wykwalifikowani pracownicy – gwarancja usług wysokiej jakości 

Każda firma sprzątająca o wysokiej renomie i zaufaniu klientów, musi wyróżnić się zatrudnianiem  wyłącznie wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników. Zatrudniane osoby muszą posiadać fachową wiedzę w zakresie sprzątania oraz być odpowiednio zmotywowani do wykonywania powierzonych im obowiązków. Od tego, jakie będą osoby zatrudnione przez firmę sprzątającą, zależy późniejszy wizerunek naszego przedsiębiorstwa. Firma sprzątająca musi posiadać jasno określone standardy, których zawsze się trzyma. Efekty wykonywanej przez nią pracy zawsze powinny być widoczne na pierwszy rzut oka.  

Dobra organizacja i logistyka

Jeśli korzystamy z usług zewnętrznej firmy sprzątającej, to oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, iż takie podmioty muszą mieć wprowadzoną dobrą organizację oraz logistykę. Chodzi tutaj o to, iż sprzęt do niej należący jest bardzo często przewożony w różne miejsca. Podobnie jest z personelem, który w szybki i sprawny sposób z jednego obiektu musi dostać się na kolejny. Posiadanie transportowego, sprawnego samochodu to absolutny priorytet niezbędny do tego, aby firma sprzątająca mogła działać sprawnie oraz zapewniać usługi na jak najwyższym poziomie.  

Dobra komunikacja 

Komunikacja z osobami na kierowniczych stanowiskach w firmie sprzątającej musi być bardzo dobra. Firma sprzątająca powinna możliwie jak najszybciej reagować na wszystkie zgłaszane przez nas problemy i życzenia. Warto współpracować z takimi firmami sprzątającymi, które w dokładny oraz realny sposób potrafią określić czas wykonywanych przez siebie usług oraz dokładną wycenę. Jest to niezbędne.

Preparaty i urządzenia wysokiej jakości 

Firma sprzątająca wszystkie preparaty służące do czyszczenia powierzchni w naszym biurze powinna pozyskiwać z zewnętrznych hurtowni. Dobra firma sprzątająca nie może wykonywać swoich usług używając “zwykłych” preparatów dostępnych w sklepach. Ponadto, zatrudnieni przez nią pracownicy muszą mieć fachową wiedzę odnośnie wad i zalet poszczególnych produktów i używanych urządzeń. Produkty i urządzenia muszą być dobierane w sposób indywidualny do specyfiki konkretnego obiektu, w którym ma odbywać się usługa sprzątania. 

Zakres oferowanych usług

 Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy z firmą sprzątającą, należy dokładnie zweryfikować, jaki jest zakres oferowanych przez nią usług oraz cena. Warto także dokładnie sprawdzić, jakich środków czystości stosuje firma oraz jakim sprzętem dysponuje. Wiedza w tym zakresie może być niezwykle pomocna przy podejmowaniu ostatecznej decyzji o podjęciu współpracy z konkretną firmą sprzątającą.