Toner do drukarki Brother
Technologie

Toner do drukarki Brother

Toner do drukarki Brother – który wybrać? Zakup drukarki to tylko połowa sukcesu. Czasami konieczny jest zakup materiałów eksploatacyjnych, takich jak toner. Jest jednak spory problem z ich zakupem – możemy wybierać pomiędzy modelem oryginalnym a modelem zastępczym. Który toner jest najlepszy do drukarek laserowych? Jakie parametry drukarki laserowej są najważniejsze?

Jakie jest lepsze rozwiązanie – oryginalny toner czy toner zamienny? Jaka jest różnica między tonerem regenerowanym a tonerem wymiennym? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników

Który toner jest najlepszy do drukarek laserowych?

Warto zauważyć, że w zdecydowanej większości przypadków toner do drukarki sprzedawany jest jako dedykowany wkład. W wielu przypadkach do drukarek Brother można ładować tylko jeden rodzaj tonera. Każdy element ma swoją nazwę – na tej podstawie jesteśmy w stanie wyciągnąć wnioski, do jakich drukarek dany element może być wykorzystany. Istnieje wiele sposobów na określenie odpowiedniego typu tonera do urządzenia. Jeśli masz instrukcję obsługi, zdecydowanie najłatwiej jest zajrzeć do dokładnych szczegółów w instrukcji obsługi. Druga metoda to skorzystanie z wyszukiwarki internetowej i znalezienie strony producenta. Tutaj zapoznamy się ze specyfikacją urządzenia. Toner do drukarki Brother jest oznaczony nieco inaczej niż inne modele. Jeśli zagłębimy się w specyfikacje, pod pozycją materiałów eksploatacyjnych znajdziemy nazwę tonera do drukarki. Gdy znamy już podstawy tego, musimy wpisać to, czego potrzebujemy, w wyszukiwarkę sklepu – otrzymujemy więc listę produktów dedykowanych naszej sprawie.

Polecamy :

 

Jakie parametry drukarki laserowej są najważniejsze?

Toner do drukarki Brother
Toner do drukarki Brother

Wybór kasety z tonerem do drukarki Brother z pewnością nie jest łatwy. Kupując powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, jak choćby oznaczenie tonera. Na tej podstawie możemy określić, do jakich drukarek dany toner jest odpowiedni. Czasami zdarza się, że określony rodzaj wkładu jest kompatybilny z więcej niż jednym urządzeniem. Ważny jest również kolor. Gdybyśmy byli właścicielem kolorowej drukarki, znak miałby dołączoną nazwę koloru. W tym miejscu warto zauważyć, że czasami niezbędne kolory oferowane są klientom w zestawie. W szczególny sposób skupmy się na wydajności tonera. Standardem jest ilość wydrukowanych stron przy 5% pokryciu powierzchni. Przy najbardziej wydajnym modelu możemy cieszyć się nawet 10 000 000 stron. Wydajność jest zwykle związana z rozmiarem danej drukarki, a także rozmiarem podajnika papieru. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Cóż, gdybyśmy byli właścicielami małych drukarek laserowych, pojemność i wydajność kasety na papier byłaby niewielka. Ostatnim parametrem, o którym nie możemy zapomnieć, jest cena tonera. Wydajność drukarki, a dokładniej koszt wydrukowania strony, można obliczyć.

Jakie jest lepsze rozwiązanie – oryginalny toner czy toner zamienny?

Wiele osób zastanawia się, co jest lepszym rozwiązaniem – oryginalny toner do drukarki Brother czy zamienniki. Ten ostatni jest czasem nawet o połowę niższy od oryginalnego modelu. Roczne oszczędności są oczywiście stosunkowo duże. Należy jednak mieć świadomość, że alternatywy mogą się różnić – jeśli nie uda nam się znaleźć odpowiedniej oferty, możemy otrzymać produkt o niższej jakości. Będzie to oczywiste, jeśli zaczniemy drukować grafikę z dużą ilością szczegółów. Wydajność tonera może być również niższa niż podana wydajność tonera, więc niska cena nie będzie już wystarczającą zaletą. W najgorszym przypadku należy pamiętać, że możemy spowodować szybsze zanieczyszczenie rolek, ewentualnie innymi elementami. Ogólnie rzecz biorąc, powoduje to, że koszt użycia zamiennika jest wyższy niż koszt oryginalnych części.

Jaka jest różnica między tonerem regenerowanym a tonerem wymiennym?

Warto również wspomnieć, że toner do drukarki Brother można regenerować. Można go zdobyć na dwa sposoby. Pierwsza wiąże się z zakupem tonera z recyklingu lub zamiennikiem, a druga – do regeneracji używamy własnego tonera, w tym do ponownego napełnienia. W pierwszym przypadku nie ma większego znaczenia, czy toner regenerowany jest tonerem oryginalnym, czy tonerem zamiennym. Ważne jest to, że pochodzi od zaufanej marki i ma gwarancję. Regeneracja starych taśm jest zjawiskiem pozytywnym, ponieważ przyczyniamy się do ochrony środowiska. Jest to jednak powszechna metoda, jeśli jesteśmy posiadaczami drogich taśm. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad kosztami – jeśli koszt jest wysoki, projekt może okazać się niekorzystny.