Moda

Jak dobrać sukienkę do sylwetki?

Wybór odpowiedniej sukienki nie zawsze okazuje się być łatwy. Wynika to przede wszystkim z tego, że każda kobieta ma inną sylwetkę oraz rzecz jasna upodobania. Rynek również nie ułatwia zadania, ponieważ oferuje coraz to nowsze rozwiązania modowe, które potrafią przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Bardzo często słyszy się, że panie twierdzą, że nie mogą znaleźć nic odpowiedniego dla siebie, a w mierzonych kreacjach nie wyglądają tak, jakby tego chciały. Jak się jednak okazuje wystarczy poznać kilka technik, które bez względu na to czy będziemy mierzyć sukienki ekskluzywne czy te pochodzące z second handów, zawsze będą wyglądały na nas dobrze. 

Jak dobrać sukienkę dla kobiety o figurze klepsydry?

W pierwszej kolejności warto sobie przybliżyć, czym charakteryzuje się ten typ sylwetki. Otóż kobieta odznaczająca się wyżej wspomnianym, niewątpliwie ma powody do dumy, gdyż figura klepsydry uważana jest za jedną z najbardziej kobiecych. To co ją charakteryzuje, to obfity biust, szerokie biodra i mocne wcięcie w talii. Jeżeli mowa o przełożeniu na rozmiar, to kobiety o tym typie figury noszą przeważnie rozmiary zaczynające się od numeru 38. Wracając jednak do tematu sukienek i tego, jak dobrać je właśnie przy tego typu sylwetce, to w pierwszej kolejności warto brać pod uwagę sukienki ekskluzywne czy jakiekolwiek inne, które będą dobrze trzymały biust i jednocześnie podkreślały talię. Szczególnie ważne jest właśnie, aby eksponować górę. W przypadku dołu, można również postawić na dopasowanie lub po prostu na coś luźniejszego, rozkloszowanego. Poza samą sukienką koniecznym jest także dobranie odpowiednich butów. Najlepszym rozwiązaniem będą w tym wypadku te na obcasie, które pomogą utrzymać prawidłową postawę ciała i dodadzą elegancji.

Jak dobrać sukienkę dla kobiety o figurze gruszki?

Kobiety o figurze typu gruszka, charakteryzują się wąskimi ramionami i obfitymi biodrami. W związku z tym, że ten typ sylwetki jest nieco nieproporcjonalny ważnym jest, aby dobrać taką sukienkę, która pomoże w pewnym stopniu te proporcje zrównoważyć. Dlatego też, przeglądając sukienki ekskluzywne czy te pochodzące z popularnych sieciówek, warto postawić na zdobienia na ramionach, dzięki którym będzie możliwe optyczne poszerzenie ich linii. Ważną kwestią jest także dobór odpowiednich kolorów. W związku z tym, że góra tułowia kobiety o figurze gruszki jest drobna, to w tym wypadku można bez problemu dać się ponieść fantazji zarówno jeśli chodzi o kolory jak i wzory oraz dodatki. Jeżeli jednak skupimy się na dolnej jej części, to tutaj warto by było postawić na dół o ciemniejszych kolorach lub zdobiony wzorami, które optycznie wyszczuplą biodra i pośladki. W kwestii butów, dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na pantofle z koturnem lub botki. W tym ostatnim przypadku jedynie w sytuacji, kiedy mówimy o szczupłych łydkach. 

Jak dobrać sukienkę dla kobiety o figurze jabłka?

Kobieta prezentująca ten typ sylwetki odpowiada słynnym, rubensowskim kształtom. Figura ta charakteryzuje się dużą objętością pleców, klatki piersiowej i ramion w stosunku do bioder i nóg, gdyż w tej sytuacji są one z reguły drobne. Bardzo często ten typ sylwetki sprawia wrażenie, że dana kobieta jest otyła, choć wcale nie musi tak być. Wybierając jednak odpowiednią kreację dla osoby, która się nią odznacza ważnym jest, aby sukienki ekskluzywne spośród których dokonywany będzie wybór charakteryzowały się głębokim dekoltem oraz odsłaniały szczupłe łydki. Ponadto, rewelacyjnie sprawdzą się także wszystkie te sukienki ekskluzywne, które optycznie poszerzać będą dół. Warto unikać w stylizacjach obcisłej góry podkreślającej ramiona, a tym samym dodając im objętości. Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z rozwiązania, jakim jest bielizna wyszczuplająca. Dzięki niej, sylwetka wyda się smuklejsza. 

Jak dobrać sukienkę dla kobiety o figurze tuby?

Figura tuby przypisywana jest baletnicą. Kobiety, które ją prezentują odznaczają się wąskimi ramionami, brakiem lub ledwo zauważalnym wcięciem, a także małymi pośladkami. Dodatkowo, figura tuby charakteryzuje się niewielką klatką piersiową, a co za tym idzie również piersiami o małych rozmiarach. Pomimo tego, że tuba nazywana jest “chłopięcą sylwetką”, to właśnie na niej zdecydowana większość ubrań prezentuje się dobrze. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie sukienki ekskluzywne, jak i inne elementy garderoby, które świetnie wyglądają na sklepowym wieszaku, będą równie atrakcyjnie wyglądać na paniach o figurze tuby. Światowej sławy modelki w większości przypadków, także odznaczają się tym typem sylwetki. Wracając jednak to tematu sukienek, to w tym wypadku niemal każda będzie dobrym rozwiązaniem dla kobiety o figurze tuby. W zależności od tego jaki fason będzie prezentowała, taki efekt możliwy będzie do uzyskania. W tym wypadku nie ma żadnych ograniczeń i panuje pełna dowolność zarówno jeśli chodzi o kolory, wzory, jak i sam fason i długość kreacji. Jest to po prostu wymarzony typ sylwetki dla projektantów mody i wykonywanych przez nich kreacji.