Usługi

Trener personalny – co należy sprawdzić, zanim skorzystamy z jego usług?

Moda na aktywność fizyczną wśród Polaków trwa w najlepsze. W ciągu kilku ostatnich lat świadomość społeczeństwa odnośnie korzyści wynikających ze stosowania zdrowej, zróżnicowanej diety oraz codziennej aktywności fizycznej wzrosła bardzo mocno. Wiele osób chcąc maksymalnie zwiększyć skuteczność realizowanych przez siebie treningów, decyduje się także na skorzystanie z pomocy trenera personalnego. Trener personalny może okazać się nieoceniony. W chwili obecnej na rynku jest tak wielu trenerów personalnych, że znalezienie takiego, który będzie w pełni wpisywał się w nasze potrzeby i oczekiwania, może być dla niektórych bardzo trudne. Każdy, kto przeczyta ten artykuł, zyska kompletną wiedzę odnośnie tego, czym należy kierować się przy wyborze trenera personalnego. 

 

Kto może być trenerem personalnym? 

Od wielu lat zawód trenera personalnego jest zderegulowany. Oznacza to, iż w chwili obecnej każda osoba może tytułować się jako trener personalny. Przeciętna osoba może mieć ogromny problem ze znalezieniem profesjonalisty, który zna się na prowadzeniu treningów oraz prawidłowym odżywianiu. Wyrzeźbione ciało absolutnie nie powinno być czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji o skorzystaniu z usług danego trenera personalnego. Powinien on mieć szereg kursów oraz szkoleń potwierdzających wysokie kwalifikacje do wykonywania tego zawodu. 

Jak znaleźć dobrego trenera personalnego? Najważniejsze wskazówki i porady 

Każdy, kto chce odnosić jak największe sukcesy na siłowni, prędzej czy później rozważa możliwość skorzystania z usług trenera personalnego. Wybierając trenera personalnego należy kierować się kilkoma wskazówkami. Bardzo wiele osób za najlepszy sposób na znalezienie profesjonalnego trenera personalnego uważa zapytanie o opinię swoich znajomych lub rodziny. Jeśli któryś z naszych znajomych korzysta z jakiegoś dobrego trenera personalnego, na pewno powie nam o tym. 

Przy sugerowaniu się opinią innych osób musimy jednak pamiętać o tym, że każdy z nas jest inny i ma nieco inne potrzeby. Niektórzy wolą na przykład trenerów surowych i wymagających, zaś inni wolą, gdy trener będzie w spokojny sposób motywował do działania. To, że jakiś trener personalny okazał się bardzo dobry dla naszego przyjaciela lub brata, nie jest jednoznaczne ze tym, że my równie mocno będziemy usatysfakcjonowani ze świadczonych przez niego usług. 

Wizyta na siłowni 

Jednym z najlepszych rozwiązań na znalezienie dobrego trenera personalnego jest rozejrzenie się na siłowni, na której aktualnie ćwiczymy. Zalecamy, aby przy wybieraniu tego rozwiązania podejrzeć, jak poszczególni trenerzy pracują ze swoimi klientami. Obserwacja trenera personalnego pozwoli nam na wydanie opinii odnośnie jego stylu pracy. Obserwując trenera personalnego w trakcie pracy szybko zweryfikujemy jego metody, sposób pracy z podopiecznym oraz poziom zaangażowania w realizowany trening. Jeśli uda nam się znaleźć w ten sposób trenera personalnego zgodnego z naszymi potrzebami oraz oczekiwaniami, powinniśmy po prostu do niego podejść i spytać o możliwość indywidualnych treningów. Jeśli ktoś nie chce obserwować z oddali treningów przeprowadzanych przez trenerów personalnych, może również po prostu zapytać w recepcji siłowni o to, który trener personalny cieszy się największą popularnością i jest najlepszy. W takim przypadku może jednak okazać się, że recepcjonista poleci nam trenera, którego lubi bądź tego, który akurat jest na siłowni. Zdając się na opinię recepcjonisty możemy bardzo źle trafić. 

Trener personalny z wyszukiwarki lub portalu społecznościowego

Wpisując w wyszukiwarkę hasło trener personalny + miasto, naszym oczom ukaże się ogromna liczba propozycji od rozmaitych trenerów personalnych. Na szczycie takiej listy wyszukiwania będą oczywiście znajdowały się strony trenerów personalnych, które zostały najlepiej wypozycjonowane. Szukając w taki sposób trenera personalnego, na pewno nie znajdziemy trenera najlepszego, tylko takiego, który najlepiej wypozycjonował swoją stronę. Umiejętności informatyczne nie przesądzają o umiejętnościach danego trenera personalnego. 

Kolejna opcja to wyszukanie trenerów personalnych na portalu społecznościowym takim jak Instagram czy Facebook. W ciągu kilku ostatnich lat liczba takich osób na tych portalach społecznościowych wzrosła kilkukrotnie. Możemy tam znaleźć profile tysięcy trenerów personalnych, którzy wrzucają tam zdjęcia ze swoich treningów, cytaty motywacyjne i wiele więcej. Warto jednak wiedzieć o tym, aby przed skorzystaniem z usług takiego trenera personalnego z internetu bardzo dokładnie sprawdzić, co umieszcza on na swoim profilu. Oczywiście nie wolno też wyciągać pochopnych wniosków. Trenerzy personalni, którzy cieszą się w internecie największą popularnością, nie zajmują się prowadzeniem treningów indywidualnych. Mogą nam zaproponować tylko tak zwaną opiekę online, czyli plan oraz konsultacje zdalne. Z tego powodu o wiele lepiej jest skorzystać z usług trenera personalnego, który cieszy się mniejszą popularnością, ale w pełni wpisuje się w nasze potrzeby oraz oczekiwania.