Warszawa laweta
Transport, Usługi

Warszawa laweta

Warszawa laweta czy pomoc drogowa, kojarzona jest przez większość spośród nas głównie z wypadkami. Z jej usług korzystamy przede wszystkim po kolizjach, kiedy samochód nie nadaje się już do dalszej jazdy i trzeba go jak najszybciej usunąć z drogi. Dobra opcja, to wcześniejsze zapoznanie się z różnymi ofertami najbliższych firm odnośnie pomocy drogowych oraz wybranie najbardziej korzystnej, żeby w kryzysowych sytuacjach, nie dać się naciągać na nazbyt wysokie koszty związane z holowaniem czy nawet naprawa. Warto jednakże mieć na uwadze, kiedy mamy możliwość zadzwonić po takie właśnie wsparcie i jakiego rodzaju usługi świadczy ponadto drogowa pomoc. 

Pomoc drogowa – czym się właściwie zajmuje? 

Pomoc drogowa to usługa, która polega na świadczeniu pomocy w wypadku zaistnienia kolizji drogowych albo awarii pojazdów. Na skutek takich zdarzeń nierzadko pojawiają się uszkodzenia aut, z uwagi na co dalsze poruszanie się nim, nie będzie już możliwe. 

Pomoc drogowa, to usługa bardzo doceniana przez osoby kierujące samochodami. Poza przewiezieniem auta z miejsca jego uszkodzenia, możliwe jest także udzielenie pomocy w zakresie najważniejszych czynności naprawczych. Nie każdy przecież umie zmienić samodzielnie koło albo posiada zestaw narzędzi do szybkiego uruchamiania baterii. Za sprawą pomocy drogowej z Warszawy, możemy się pozbyć problemów z pojazdem. 

Pomoc drogowa – kiedy warto ją będzie wezwać? 

Nie w każdej sytuacji osoby kierujące pojazdami, będą sobie w stanie poradzić z awariami samodzielnie. W takich przypadkach, warto jest skorzystać z pomocy specjalisty. Wśród najczęściej podawanych przyczyn wzywania drogowej pomocy, należy wymienić przede wszystkim: 

  • brak paliwa,
  • awarię w obrębie układu napędowego,
  • awarię w obrębie układu zawieszenia,
  • awarię w obrębie układu hamulcowego,
  • przebitą oponę,
  • otwieranie awaryjne samochodu,
  • rozładowany akumulator – zdarza się to najczęściej w okresie zimowym. 

Awarie w obrębie układu napędowego oraz hamulcowego, wymagają pomocy specjalistycznej. Trzeba mieć na uwadze, iż samochody z tego rodzaju awariami, nie mogą być odholowane przez inne auta osobowe. Może to stwarzać zagrożenie na drodze. Nierzadko okazuje się, iż przyczyną problemów z autem, możliwa jest do naprawienia na miejscu i nie jest konieczne odholowywanie pojazdu do mechanika samochodowego. Dlatego też holowanie, traktowane jest w roli ostatecznego rozwiązania. 

Pomoc drogową oferowaną na terenie Warszawy, możemy wezwać zatem, kiedy samochód potrzebuje pomocy specjalistycznej, zaś usterki nie będziemy w stanie naprawić samodzielnie. 

Wynajem lawety lub autolawety – czym się różnią od siebie te dwie opcje?

Warszawa lawetaZakup pojazdów (motocykli, ciągników albo po prostu samochodów) , oddalonych części naszego kraju, albo po prostu z zagranicy, jest bardzo rozpowszechnioną opcją. Możliwość skorzystania z usług świadczonych przez profesjonalną firmę transportową nierzadko związana jest z dosyć wysokimi kosztami, dlatego też spora część kierowców decyduje się na samodzielne odebranie swojego zakupu. Warto wówczas wziąć pod uwagę firmy warszawskie, które oferują najmę holujących pojazdów: 

  • lawety – będące tylko przyczepką doczepianą do auta. Dzięki temu, możliwy jest dojazd swoim samochodem. Do prowadzenia auta z przyczepą lekką, jeśli łączna masa samochodu nie przekracza 4250 kg, nie będą wymogiem żadne uprawnienia dodatkowe. Natomiast powyżej dopuszczalnej wagi, konieczne jest posiadanie uprawnień dodatkowych pod postacią prawa jazdy w kategorii B+E, 
  • autolawety – są to specjalne samochody wyposażane w odpowiednio rozbudowane platformy, na której mocowane są pojazdy. Ich zaletę stanowi większy poziom bezpieczeństwa oraz stabilność, czy też mniejsze zużywanie paliwa. Do ich prowadzenia, wystarczające będzie prawo jazdy w kategorii B. 

Każdy z pojazdów mechanicznych, żeby mógł poruszać się po drogach publicznych, musi mieć zamontowane rejestracyjne tablice. Próbek występuje, kiedy kupimy nowe auto, ciągnik czy też motocykl, który nie został jak dotąd zarejestrowany, a konieczne jest jego przetransportowanie do miejsca zamieszkania. Autoholowanie auta umożliwia dostarczenie samochodu do odpowiedniej lokalizacji, bez konieczności narażenia się na otrzymanie mandatu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się także podczas importu auta z zagranicy, za sprawą czego nie będzie niezbędne ubezpieczenie tymczasowe. 

Autoholowanie do serwisu

Motocykle czy też samochody, mogą się zepsuć bez uwagi na swój rocznik, wyposażenie czy też markę. Zwykle potrzebna będzie wówczas pomoc doświadczonego mechanika. Wtedy nierzadko występuje problem, jak dostarczyć pojazd do serwisu. W takich przypadkach warto będzie skorzystać z usług świadczonych przez pomoc drogową, na przykład na terenie Warszawy, która ma w ofercie odholowanie pod wskazany przez klienta adres. Firmy te świadczą takie usługi nierzadko całodobowo, co jest na pewno na plus. Laweta może być także ratunkiem dla elektrycznych pojazdów, które rozładują się podczas jazdy z uwagi na fakt, iż pomimo ich wzrastającej popularności, stacje ładujące ciągle są raczej rzadkim zjawiskiem.