Warszawa klimatyzacja
Budownictwo, Technologie

Warszawa klimatyzacja

Nasza firma zajmuje się sprzedażą i montażem klimatyzacji w Warszawie. Warszawa klimatyzacja: podpowiadamy, że każdy powinien kupić tę przydatną technikę. I to nie tylko do mieszkania, ale również do biura. Rzeczywiście, latem betonowe ściany i miejski asfalt nagrzewają się tak, że nie można oddychać. Tylko u nas dostępny jest największy wybór systemów splitowych w stolicy. I z niezawodną instalacją, serwisem i naprawami. W sprzedaży dostępne są również klimatyzatory mobilne, które nie wymagają instalacji. Sprawdź nasz katalog, mamy z czego wybierać!

Systemy podziału split i multi-split w ofercie firmy od klimatyzacji w Warszawie

Zwykle do wyboru klimatyzacji w Warszawie oferujemy system podziału. Są to klimatyzatory ścienne składające się z dwóch bloków: wewnętrznego i zewnętrznego. Dzięki podziałowi na dwie części jednostka wewnętrzna nie powoduje hałasu i staje swoistą dekoracją wnętrza. W przeciwieństwie do mobilnych klimatyzatorów, które są głośniejsze. Ponadto modele ścienne są wygodniejsze i można nim sterować przez Wi-Fi.

Nie zawsze uzasadnione jest stosowanie drogich instalacji przemysłowych do chłodzenia biura czy sklepu. Najczęściej wystarczy konwencjonalny system podziału split. Zwłaszcza jeśli powierzchnia nie przekracza 50-60 m2. Ale w dużym sklepie lepiej jest zainstalować klimatyzator kasetonowy lub sufitowy. Co ważne, niezawodny system klimatyzacji zapewnia komfortowy mikroklimat w Twoim mieszkaniu lub biurze przez cały rok. Na przykład chłodzenie, ogrzewanie, oczyszczanie i jonizacja. Wszystko to można zrobić za pomocą jednego klimatyzatora ściennego.

Urządzenia mobilne – do wynajętego biura

Oprócz klimatyzatorów naściennych dostępne są klimatyzatory mobilne ustawiane na podłodze. Cały sprzęt jest w środku, dlatego pracuje znacznie głośniej. Takie urządzenie jest instalowane obok okna. W uchylonym oknie znajduje się elastyczny kanał powietrzny. To przez niego odprowadzane jest ciepłe powietrze i kondensat. Dzięki temu system klimatyzacji podłogowej nie wymaga skomplikowanej instalacji. To właśnie przyciąga do niego kupujących. Istnieje jednak wiele ograniczeń w pracy modeli mobilnych. Na przykład ograniczona moc, działanie tylko w trybie chłodzenia. Dlatego też mobilne systemy klimatyzacji w Warszawie stosowane są tylko w wynajmowanych mieszkaniach i biurach. Lub tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania jednostki zewnętrznej na fasadzie obiektu. 

Firma od klimatyzacji w Warszawie dobiera urządzenia do domu i biura a wyróżnia nas:

 • Szeroka gama urządzeń klimatyzacyjnych.
 • Dużo towarów dostępnych od ręki.
 • Konserwacja i naprawa w zakresie oferty.
 • Dostawa sprzętu na terenie Warszawy.
 • Montaż klimatyzatorów z gwarancją.

Należy pamiętać, że nasz katalog klimatyzacji w Warszawie zawiera wyłącznie niezawodne urządzenia. Systemy klimatyzacyjne są przetestowane a urządzenie przetrwa 15 -20 lat.

Klimatyzacja w Warszawie – urządzenia inwerterowe lepsze dla domu i biura

Warszawa klimatyzacjaSprzedaż i montaż klimatyzacji w Warszawie obejmuje również system inwertorowy który płynnie zmienia prędkość sprężarki. Zwykły system split, działa na zasadzie „start-stop”. Oznacza to, że gdy tylko temperatura w pomieszczeniu osiągnie ustawioną wartość, sprężarka jest wyłączana (stop). A jeśli temperatura zmieni się o 1 stopień, system ponownie się włączy (start). W ten sposób kontrolę temperatury uzyskuje się poprzez włączanie lub wyłączanie sprężarki. W przeciwieństwie do nich, klimatyzatory inwerterowe płynnie regulują swoją moc. Na przykład, jeśli różnica między temperaturą zadaną a temperaturą rzeczywistą jest duża, sprężarka będzie pracować z maksymalną wydajnością.

Gdy tylko wskaźniki osiągną żądaną wartość, system przełącza się w tryb minimalny. Dlatego taki system się nie wyłącza, cały czas działa. Ale przy minimalnych poziomach mocy. Ponadto modele falowników mają zwiększoną moc, która zmienia się w szerokim zakresie. Na przykład dla falownika 3 kW rzeczywista moc chłodzenia i ogrzewania waha się od 1,8 kW do 4,2 kW. Pozwala to na bardzo dokładne utrzymanie żądanych wartości temperatury.

Tak więc zakupiony klimatyzator inwerterowy w Warszawie ma następujące zalety:

 • Precyzyjne utrzymanie ustawionej temperatury.
 • Chłodzenie bez przeciągów. Problem przeziębień przez klimatyzację został rozwiązany.
 • Miesięczne oszczędności na energii elektrycznej 20-30%.
 • Cicha praca. Poziom hałasu w trybie nocnym 20-22 dB.
 • Wysoka odporność na spadki napięcia.
 • Żywotność jest 1,5 razy dłuższa.

Dzięki ciągłej regulacji mocy chłodzenia pomieszczenie zawsze utrzymuje dokładnie ustawioną temperaturę. Oznacza to, że chłodzenie odbywa się płynnie, bez skoków. Dlatego układ inwerterowy chłodzi bez przeciągu. Faktem jest, że silny przepływ chłodnego powietrza po prostu nie jest tutaj potrzebny. Ponieważ temperatura jest stale utrzymywana na wymaganych wartościach. 

Kolejnym plusem falownika jest oszczędność energii. Konwencjonalny system split, zużywający 1 kW energii elektrycznej, wytwarza 3 kW chłodu. A falownik na każdy wykorzystany kW energii elektrycznej wytwarza 4,5-5 kW zimna. Jest to najwyższa klasa energetyczna – A. W zależności od poziomu wykonania modelu oszczędności kosztów wynoszą 20-30%.

Kolejną zaletą technologii inwerterowej jest cicha praca. Silnik falownika pracuje z minimalną prędkością. Dlatego taki klimatyzator jest w stanie cicho schłodzić powietrze w sypialni lub pokoju dziecięcym. I wreszcie dzięki płynnemu sterowaniu powstają idealne warunki do pracy układu klimatyzacji. Napięcie AC z sieci jest konwertowane na DC. Dzięki temu żywotność urządzenia znacznie się wydłuża.

Jak wybrać moc klimatyzatora? 

Wybierając moc klimatyzacji w Warszawie, przede wszystkim bierzemy pod uwagę:

 • Powierzchnia klimatyzowanego pomieszczenia.
 • Wysokość sufitu (całkowita ilość powietrza w pomieszczeniu).
 • Położenie okien względem ważnych punktów (więcej ciepła dostaje się do okien południowych).

Najprostsze obliczenie to 1 kW na 10 m2 przy standardowej wysokości sufitu 2,8-3,0 metrów. Przy oknach południowych lub zachodnich, duża ilość sprzętu i ludzi, dodaj 15-20%, aby zwiększyć moc.