Usługi

Co trzeba wiedzieć o pozabankowych hipotecznych pożyczkach dla firm oraz pożyczkach unijnych

Osoby prowadzące działalność gospodarczą mają większe trudności z uzyskaniem pożyczki dla firm, niż osoby prywatne ubiegające się o pożyczki konsumenckie. Instytucje pozabankowe dysponują mniejszą ilością ofertę dla przedsiębiorców, ponieważ stanowią oni mniejszy rynek. Rozpoczynając jednoosobową działalność gospodarczą, zakładane jest konto bankowe, do którego można otrzymać kartę debetową i korzystać z niej w razie braku środków finansowych. Jednak często się zdarza, że banki do wydania karty wymagają rocznego prowadzenia działalności. Jeżeli nie spełniają tego warunku,  pozostają firmy finansowe pozabankowe, które udzielają pożyczek dla firm.

Co trzeba wiedzieć o pożyczkach dla firm udzielanych przez instytucje pozabankowe?

Poszukując najlepszej opcji dla swojej firmy, można natrafić na pożyczkodawców oferujących pożyczki do płacenia w ratach, znane wszystkim chwilówki, które należy spłacić w ciągu 30 dni. A także najbardziej ryzykowne pożyczki pod zastaw, których otrzymanie wiąże się z zabezpieczeniem, ale najniższym oprocentowaniem.
Istotną sprawą dla wszystkich przedsiębiorców są koszty pożyczek dla firm https://www.pfp.com.pl/pozyczki. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej jednoosobowej zadłużenie będzie wyglądało tak samo jak w przypadku pożyczki dla konsumentów. W przypadku zaciągania długu w banku posiadanie firmy jest lepszą kartą przetargową, daje większe możliwości, czyli otrzymanie lepszych warunków i karty kredytowej. Jednak jak już wiadomo, trzeba mieć płynność finansową i spełnić inne kryteria.

Czy przedsiębiorcy chętnie sięgają po pożyczki dla firm w instytucjach pozabankowych?

Każdy właściciel firmy borykający się z trudnościami finansowymi i znajdujący się w sytuacji pilnej potrzeby zdobycia środków finansowych, wie, że pozabankowa pożyczka dla firm może wyciągnąć go z kłopotów. Nie tylko może spłacić swoje zobowiązania i uniknąć wizyt komornika, ale może zainwestować w rozwój firmy i poszerzać swoją działalność. Dostępnych jest kilka rodzajów pożyczek dla firm które dają przedsiębiorcom możliwość wyboru najkorzystniejszej oferty, łatwej do spłaty.

Przykład hipotecznej pożyczki dla firm oferowanej przez instytucję pozabankową

Jedną z form pożyczek dla firm są pożyczki hipoteczne uznawane przez wielu przedsiębiorców za najbardziej korzystne. Dzięki zaciągnięciu takiego zadłużenia właściciele firm mogą rozwijać swój biznes. Jedną z ofert jest hipoteczna pożyczka krótkoterminowa udzielana na okres od 3 do 36 miesięcy. Jej przyznanie wiąże się z najniższymi kosztami uzyskania, posiada elastyczne formy do spłaty bez dodatkowych prowizji i opłat.

Na co przedsiębiorcy przeznaczają takie pożyczki dla firm? Najczęściej inwestują w rozwój przedsiębiorstwa, traktują pożyczkę również, jako finansowanie pomostowe czekając na przyznanie kredytu w banku. Jednak najczęściej służy ona odzyskaniu płynność finansowej, pożyczka jest sporym zastrzykiem gotówki. Niektórzy przedsiębiorcy mający na oku intratną inwestycję traktują pożyczkę dla firm, jako uzyskanie szybkiego finansowania.  

Rodzaje hipotecznych pożyczek dla firm – instytucje pozabankowe

Pożyczka dla firm https://www.pfp.com.pl/pozyczki/wojewodztwo/dolnoslaskie/rodzaj/przedsiebiorcow udzielana na rok z ewentualnym przedłużeniem, uzyskując gwarancję nie naliczania dodatkowych prowizji i opłat w przypadku wcześniejszego jej spłacenia. Prowizja, jaką przedsiębiorca będzie musiał zapłacić to 14% w skali roku i zabezpieczenie, które stanowi hipoteka na nieruchomość, która nie jest nieprzeznaczona na cele mieszkalne. Decydując się na ten rodzaj zadłużenia, procedury przebiegają szybko, ponadto nie ma przewłaszczeń.

Pożyczka hipoteczna dla firm na okres od 3-12 miesięcy, przy czym sposób zapłaty dopasowany jest do potrzeb konkretnej firmy. Prowizja za udzielenie pożyczki wynosi od 6 % przy pożyczce na 3 miesiące. Dostępna jest także hipoteczna pożyczka dla firm na okres od 12 do 36 miesięcy, przy prowizji 8% w skali roku, spłata odbywa się w ratach kapitałowo-odsetkowych. To tylko przykłady pożyczek dla firm, dokładne informacje trzeba uzyskać w konkretnej instytucji pozabankowej.

Unijne pożyczki dla firm

Przedsiębiorcy mają możliwość zaciągnięcia pożyczki unijnej od 10 000 złotych do 50 000 złotych oraz pożyczki od 10 001 do 500 000 złotych. Dzięki takiej formie zadłużenia właściciele firm mogą przeznaczyć środki na wyposażenie: kancelarii adwokackiej, restauracji, warsztatu samochodowego. Pożyczka może stanowić środki na remont zabytków. Koszty takiego zadłużenia często uzależnione są od czasu prowadzenia działalności oraz sumy, jaką przedsiębiorca chce pożyczyć. Ważną informacją jest brak konieczności ubezpieczenia pożyczki, czasami występuje konieczność jej zabezpieczenia.

W chwili składania wniosku o pożyczkę unijną nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności. Jeżeli działalność była zawieszona to przed podpisaniem umowy musi zostać wznowiona. Przedsiębiorca musi mieć świadomość, że posiadając ugodę z US i ZUS nie może ubiegać się o pożyczkę unijną. Rozpatrzenie wniosku o pożyczkę następuje w ciągu 60 dni roboczych od daty złożenia wniosku. Jeżeli przedsiębiorca nie spełnia warunków lub nie może czekać dwóch miesięcy na pożyczkę, zostaje oferta instytucji pozabankowej.