Lekcje żeglarstwa w Szczecinie
Edukacja, Hobby

Lekcje żeglarstwa w Szczecinie

Masz dość zgiełku miasta? Marzysz o falach, morzu i wietrze w nocy? Czy kiedykolwiek marzyłeś o byciu prawdziwym marynarzem od dzieciństwa? Przyjdź do nas! Rozpoczynając ten projekt, cały nasz zespół chciał nie tylko oferować lekcje żeglarstwa w Szczecinie, ale także stworzyć klub, który kocha żeglarstwo tak samo jak my.

Naszym celem jest, aby każdy, bez względu na wiek i płeć, nauczył się żeglować na jachcie. Zrobiliśmy to! Z nami żeglarstwo staje się przystępne. W naszej szkole żeglarskiej ukończysz kurs od żeglarza jachtowego do sternika i żeglarza oceanicznego, uzyskasz patent żeglarski i rozpoczniesz regaty.

Miejsce pracy dla kursów żeglarskich w Szczecinie

Jesteśmy certyfikowaną szkołą żeglarską, w której doświadczeni instruktorzy uczą żeglarstwa oraz posiadamy uprawnienia do żeglowania jachtami na wodach śródlądowych. Z nami uzyskasz licencję sternika jachtowego oraz licencję IYT na eksploatację jachtu za granicą. Uczymy dorosłych i dzieci.

Lekcje żeglarstwa w Szczecinie to kursy edukacyjne dla początkujących i doświadczonych żeglarzy. Do wyboru jest kilka modułów. Basic Sailing jest dla tych, którzy chcą zostać kompetentnymi żeglarzami. Sternik żeglarski dla przyszłych żeglarzy oraz planujących pływać jachtami po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości. Kursy żeglarskie obejmują zajęcia teoretyczne i praktyczne.

Szkolenie podczas Szczecińskiego Kursu Żeglarskiego

Lekcje żeglarstwa w Szczecinie
Lekcje żeglarstwa w Szczecinie

To punkt wyjścia Twojej podróży do fascynującego, ekscytującego i romantycznego świata żeglarstwa. Tutaj znajdziesz lekcje, czym jest żeglarstwo i jak stawiać w nim pierwsze kroki, jak działa życie na żaglówce i jakich węzłów żeglarskich musisz się nauczyć. Każdy, kto wychodzi na morze, dba o pogodę, a tutaj znajdziesz lekcje meteorologii, które nie tylko pomogą w doborze odpowiedniego sprzętu żeglarskiego, ale także pozwolą podjąć ważne decyzje dotyczące planów żeglarskich.

Po ukończeniu kursu żeglarskiego uzyskasz uprawnienia do pływania żaglówkami o długości do 12 m. Dotyczy to wewnętrznej wody morskiej w innych wodach morskich nie większych niż 2 m od brzegu w ciągu dnia. Poznasz budowę żaglówki: zasady działania jej montażu oraz silniki jachtowe. Dowiesz się, jak ustawiać kurs jachtu w zależności od wiatru, wiatru pozornego i rzeczywistego, a także dowiesz się wiele o obsłudze żagli, obsłudze steru i nie tylko. Musisz mieć co najmniej 14 lat.

Szkoła sternika jachtowego

Sekcja ta skierowana jest do osób, które wyznaczyły sobie cele szkoleniowe i uzyskały tzw. sternika jachtowego – kwalifikację z prawem do samodzielnego czarteru jachtu i udziału w regatach. Wieloetapowy program szkoleniowy obejmuje kursy teoretyczne i praktyczne z zarządzania żeglarstwem, kursy budowy jachtów i ich wyposażenia żeglarskiego, kursy jazdy i nawigacji, przepisy regatowe i oczywiście nawigację dla zapewnienia bezpieczeństwa. Masz prawo operować jachtem na wodzie morskiej o łącznej długości do 18 metrów. Znasz znaki nawigacyjne, znasz skróty i znaki używane na mapie, sprzęt nawigacyjny, znasz pływy i aktualny układ stołów. Zakończysz przygotowania do żeglugi przed wejściem do portu. Musisz mieć co najmniej 18 lat.

Warte uwagi:

Natomiast na kursie Sternik Jet Ski dowiesz się o budowie jachtu, obsłudze i ratownictwie medycznym. Wystarczy mieć ukończone 14 lat i zgodę rodziców na naukę żeglarstwa w Szczecinie. Po zakończeniu będziesz mógł prowadzić i obsługiwać jacht motorowy oraz wykonywać wiele manewrów, cumowania i kotwiczenia.

Szkolenia, kursy odświeżające żeglarstwo w Szczecinie

Ta strona zawiera wydarzenia: szkolenia i regaty, szkolenia żeglarskie dla każdego. Każde wydarzenie szczegółowo opisuje logistykę i odpowiada na tradycyjne pytania każdego zainteresowanego uczestnika lub podróżnika – kiedy, gdzie, z kim, co się wydarzy i ile to będzie kosztować.

Wybierz kurs, który odpowiada Twoim umiejętnościom

Dla nowicjuszy

Nigdy nie byłeś na jachcie? Wejdźmy razem w magiczny świat żeglarstwa! Marzenia są tylko o krok od Ciebie. Masz okazję wziąć udział w zajęciach z mobilności osobistej i wybrać się na całodniową wycieczkę z rodziną lub przyjaciółmi.

Dla praktyków

Oczywiście znasz dreszczyk emocji związanych z wyścigami! Nasze lekcje pomogą Ci lepiej zrozumieć żeglarstwo, poczuć wiatr i jako pierwszy dotrzeć do mety. Zdecyduj się na weekendową żeglugę, aby poznać większe wody i zwyczaje portowe.

Dla kogo odpowiedni jest kurs żeglarski w Szczecinie?

Wynajęcie jachtu w dowolnym miejscu na świecie nie jest dużo trudniejsze niż wypożyczenie samochodu. Liczba szkół żeglarskich oferujących kursy stale się powiększa, dzięki czemu ze steru możesz wybrać trasę swojego morskiego rejsu i samodzielnie nią podążać. Ważniejsze jest wybranie szkoły żeglarskiej, w której zdobędziesz naprawdę wysokiej jakości wiedzę, którą podzielą się z Tobą doświadczeni żeglarze.

Nasi instruktorzy posiadają duże doświadczenie praktyczne i rozwijają pasjonatów żeglarstwa. Oferujemy teoretyczne kursy żeglarskie w Szczecinie, praktyczne kursy nie do przecenienia w najpiękniejszych miejscach Jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego, a także rejsy po Bałtyku.

Nasza szkoła otwiera drogę do żeglarstwa, gdzie uczymy żeglować na wietrze, manewrować, uwzględniać warunki pogodowe i dostosowywać się do nich. Tutaj dowiesz się, jak bezpiecznie zachowywać się w wodzie, nauczysz się podejmować świadome decyzje i brać za nie odpowiedzialność. Program naszej szkoły żeglarskiej jest podstawą dalszego rozwoju jako żeglarz i sternik jachtowy.