Ciekawe blogi o książkach
Hobby

Ciekawe blogi o książkach

Ciekawe blogi o książkach – na które z nich warto zwrócić uwagę? Istnieje wiele ciekawych blogach o książkach, w których znajdziemy informacje na temat pozycji, które potencjalnie mogą okazać się dla nas bardzo interesujące. Na stronach internetowych autorzy często wyrażają swoje subiektywne opinie w zakresie wybranych tytułów. Dla czytelników jest to świetna okazja do tego, aby wstępnie zapoznać się z powieściami, które potencjalnie mogą okazać się bardzo interesujące. Jakie blogi o książkach warto odwiedzić? Które z nich są w sposób szczególny interesujący? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Leemetv

Pierwszym ciekawym blogiem, który zostanie Państwu zaprezentowany, to Leemetv. Znajdziemy tam wiele interesujących książek, które z pewnością warto wziąć pod uwagę. Dużym udogodnieniem są również audiowizualne materiały, w których analizowane są poszczególne pozycje. W praktyce jest to pewnego rodzaju format przypominający reportażowy program. Prowadzący koncentruje się na szeroko rozumianej literaturze. Całość emitowana jest w Internecie. Warto również wspomnieć o klubie czytelniczym i zróżnicowanych podcastach

Pajęczyna książek

Kolejną interesującą stroną internetową jest “Pajęczyna książek”. Użytkownik znajdzie tam wiele recenzji, na podstawie których możliwe jest samodzielne ocenienie, czy dana książka jest rzeczywiście godna uwagi. Oprócz tego autor w wielu przypadkach decyduje się na dodawanie ciekawostek i komentarzy do adaptacji powieści. Właściciel bloga ocenia książki, które w przeszłości przeczytał, jednocześnie opowiada o doświadczeniach z lektury. Jako ciekawostkę warto wspomnieć o specjalnej sekcji- jej głównym zadaniem jest wymiana książek, jednocześnie oferuje ciekawe wyzwania dla stałych bywalców.

Książki do czytania

Wiele osób poszukuje bloga, w którym przedstawiane są ciekawe książki. Jedną z naszych propozycji jest strona “Książki do czytania”. Autor oferuje swoim czytelnikom szeroki, jednocześnie bardzo interesujący wybór w zakresie recenzji. W tym przypadku możemy liczyć głównie na powieści historyczne, dziecięce i czarne. Znajdziemy tam ciekawe opinie, a także szczegółowe oceny poszczególnych utworów. W praktyce analizowanych jest wiele aspektów. Z pewnością jest to blog godny polecenia dla osób, które poszukują nietuzinkowych tytułów i nie są zainteresowane tradycyjnymi powieściami młodzieżowymi i fantastycznonaukowymi. 

Aktualna literatura

Ciekawe blogi o książkach
Ciekawe blogi o książkach

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszy się blog “Aktualna literatura”. Dlaczego portal ten jest tak chętnie odwiedzany przez czytelników z całej Polski? Przede wszystkim oferowane są rzetelne komentarze w zakresie naprawdę zróżnicowanych dzieł lirycznych i literackich. Znajdziemy tam nie tylko tradycyjne powieści, ale również zbiory opowiadań, poszczególnych poetów i wydawców. Dużym udogodnieniem są wywiady, jak również informacje dotyczące nagród literackich. Jeśli więc zastanawiasz się, jaką książkę weźmiesz do ręki w najbliższy wieczór, z pewnością weź pod uwagę propozycje z bloga “Aktualna literatura”. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy tam idealną dla nas pozycji, która będzie nie tylko interesująca, ale również pouczająca i napisana dogodnym językiem. Pamiętajmy o tym, że czytanie znacząco rozwija nasz mózg, jednocześnie pozytywnie wpływa na nasz zasób słownictwa. 

Jaskinia literacka

W poszukiwaniu ciekawych blogów o książkach odwiedziliśmy “Jaskinię literacką”. Po dłuższym researchu nie zawiedliśmy się- z pewnością jest to strona, którą warto odwiedzić, jeśli mamy wątpliwości co do przyszłej lektury. Blog ten wyróżnia się stosunkowo prostym, minimalistycznym wyglądem. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku treści- liczba recenzji jest satysfakcjonująca. Są one publikowane przede wszystkim przez właściciela. Godny uwagi jest przegląd każdej z książek, która jest tam zaprezentowana. Możemy bowiem dowiedzieć się nieco więcej na temat subiektywnych odczuć. Ocenianych jest naprawdę wiele kryteriów, co w znaczącym stopniu ułatwia nam wybór pozycji, która będzie interesująca. 

Cała literatura

Ostatnim blogiem, który zaprezentujemy w tym zestawieniu, jest “Cała literatura”. Z praktycznego punktu widzenia stronę można porównać do rozbudowanej sieci, która powiązana jest z informacjami w zakresie aktualnych spraw i nowości w świecie literatury. Oczywiście znajdziemy tam również szereg recenzji, wywiadów, filmów, a także zalecaną sekcję.

Polecamy uwadze:

Podsumowanie

Przedstawiliśmy 6 ciekawych blogów o książkach, które z pewnością warto odwiedzić, jeśli poszukujemy odpowiedniego dla nas tytułu. W każdym z nich znajdziemy wiele interesujących recenzji, które pisane są przez fachowców. Publikowane są subiektywne odczucia, które dla potencjalnego czytelnika mogą okazać się kluczowym czynnikiem, jeśli chodzi o wybór określonej pozycji. Wybór w zakresie bloga jest naszą indywidualną decyzją, zależną od tego, jakie mamy preferencje w tym zakresie.

Literacki GPS – blog literacki
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203
04-078 Warszawa
604 810 444
www.literackigps.pl