Pomoc drogowa
Transport, Usługi

Pomoc drogowa

Kiedy wymagana jest pomoc drogowa? Nikomu tego nie życzymy, ale w przypadku kolizji lub unieruchomienia pojazdu na drodze zawsze należy wezwać pomoc drogową. Samodzielne holowanie jest kłopotliwe i niebezpieczne. Pomoc techniczna to rozwiązanie na nasze czasy, zwłaszcza że coraz więcej pojazdów nie nadaje się do tradycyjnego holowania.

Kiedy wymagana jest pomoc drogowa?

Pomoc profesjonalistów z pomocy drogowej pozwala w krótkim czasie rozwiązać wiele problemów technicznych.

Specjaliści świadczą kompleksowe usługi:

 • Wymiana koła, naprawa przebitych opon.
 • Uruchamianie silnika, ewentualna wymiana akumulatora lub jego naładowanie.
 • Otwierane drzwi z powodu zatrzaśnięcia kluczyków lub ich zagubienia (z dokumentami do pojazdu).
 • Dostawa paliwa i oleju.
 • Odblokowanie alarmu.
 • Rozwiązywanie problemów elektrycznych.
 • Holowanie pojazdu lawetą.
 • Profesjonalna porada.
 • Szukanie awarii i usterek, drobne naprawy w miejscu postoju auta.

To podstawowe usługi świadczone przez firmę specjalizującą się w realizowaniu profesjonalnej pomocy drogowej. Dzięki dobrze skoordynowanej pracy, kierowcy mogą w każdej chwili wezwać wsparcie, aby szybko usunąć awarię i ruszyć dalej.

Czym jest pomoc drogowa?

Pomoc drogowa
Pomoc drogowa

Każdy kierowca wie, że droga to miejsce, które wymaga zwiększonej uwagi wszystkich uczestników ruchu. Nie zawsze jest to proste i bezpieczne, czasami zdarzają się sytuacje, w których potrzebna może być szybka pomoc techniczna na drodze. Profesjonalna firma pomocy drogowej działa w formule awaryjnej 24/7. Posiada specjalistyczne pojazdy zwane lawetami. Realizując pomoc techniczną firma holuje zarówno samochody osobowe i dostawcze, skutery, quady, kampery i ciężkie maszyny rolnicze oraz budowlane, przyczepy itp. Pamiętaj! Dobra pomoc drogowa to gwarancja wysokiej jakości usług w rozsądnych cenach, zgodnie z przejrzystą polityką cenową firmy.

Wszystkim kierowcom zapewniona jest całodobowa pomoc w nagłych wypadkach. Wystarczy jeden telefon, a pomoc drogowa niezwłocznie skontaktuje się z kierowcą, gdziekolwiek jest, zapewniając profesjonalną pomoc w przypadku absolutnie każdej nieprzewidzianej sytuacji. W złożonym procesie ewakuacji ogromną rolę odgrywa nie tylko niezbędny sprzęt specjalistyczny, ale także profesjonalizm pracowników. Wszyscy zatrudnieni w pomocy drogowej przeszli selekcję i mają za sobą duże doświadczenie, które pomaga im zrozumieć sytuację awaryjną w ciągu kilku sekund i szybko podjąć wszelkie niezbędne kroki, aby się z niej wydostać.

Pomoc drogowa to jedyne bezpieczne wsparcie na drodze!

Trudne warunki pogodowe, kolizja drogowa wiążące się z uszkodzeniem pojazdu, zgubienie kluczyków to najczęstsze problemy kierowców w podróży. W takich sytuacjach nikt nie powinien być sam, przebywanie wtedy poza domem jest trudnym przeżyciem dla każdego kierowcy. Jakie jest wyjście z tak kłopotliwej sytuacji? Oczywiście wezwanie pomocy drogowej!

Ta usługa jest obecnie oferowana przez firmę, której pracownicy są gotowi natychmiast po wezwaniu udać się na wskazane miejsce i zaoferować swoje profesjonalne usługi. Pomoc drogowa chroni kierowcę przed utratą zdrowia i jego cennego czasu, przecież każdy gdzieś się spieszy a samodzielne rozwiązanie kłopotu okazuje się niemożliwe. Warto wpisać do kontaktów w swoim telefonie numer do pomocy drogowej, aby zawsze skorzystać z profesjonalnego wsparcia, nie uda się przecież przewidzieć, tego co wydarzy się jutro na drodze.

Ile będzie kosztować pomoc drogowa?

Koszt pomocy drogowej jest przystępny dla większości właścicieli samochodów. Zaoszczędzony czas jest wart znacznie więcej. Dokładna cena zostanie wskazana dopiero po zidentyfikowaniu problemu. Przez telefon można ogólnie opowiedzieć pracownikom, co stało się z autem, opisać charakter szkody, aby fachowcy zabrali ze sobą niezbędne narzędzia i sprzęt do pomocy technicznej.

Koszt zależy od wielu czynników:

 • Stopień uszkodzenia pojazdu.
 • Charakter awarii.
 • Czas poświęcony na eliminację wykrytych usterek i obsługę klienta.
 • Lokalizacja samochodu (im dalej pojazd się znajduje, tym wyższy koszt usług).
 • Konieczność skorzystania z lawety.

Pracownicy pomocy drogowej szybko docierają na miejsce i jak najszybciej przetransportują pojazd pod wskazany adres. Firma wykonująca usługi pomocy na drodze współpracuje z osobami prywatnymi i przedsiębiorcami, firmami ubezpieczeniowymi, stacjami obsługi i wyspecjalizowanymi firmami samochodowymi.

Pojazdy holownicze pomocy drogowej

Utrwalił się stereotyp, że usługi holownicze dotyczą tylko pojazdów kołowych. To nie jest prawda. Nowoczesne lawety są uniwersalne i w niektórych sytuacjach okazują się znacznie wydajniejsze. Laweta z dźwigiem najlepiej rozwiąże problem załadunku i transportu kontenerów metalowych, jachtów i łodzi. Naczepy niskopodwoziowe o zwiększonej ładowności wykorzystywane do transportu koparek, kombajnów zbożowych służą do transportu wielkogabarytowych masywnych konstrukcji metalowych.

Podczas świadczenia usług transportu uszkodzonych pojazdów wymagane są operacje załadunku i rozładunku. Do wyciągania uszkodzonych pojazdów z rowów może być również potrzebny dźwig i specjalny sprzęt. W celu jak najlepszej realizacji usług usuwania samochodów, w każdym konkretnym przypadku dobierany jest najbardziej odpowiedni sprzęt z floty firmy. Niezbędne do tego informacje dyspozytor uzyskuje od klienta przy odbiorze zgłoszenia. Aby otrzymać usługę pomocy drogowej i dostarczenia niesprawnego samochodu do miejsca naprawy lub na parking, należy skontaktować się z pracownikiem pomocy drogowej. To może być wykonane dzwoniąc pod numer kontaktowy, dyspozytor natychmiast odpowie na wezwanie i przyjmie zlecenie.