Małe tatuaże ile kosztują
Hobby, Uroda

Małe tatuaże ile kosztują

Małe tatuaże ile kosztują – tatuaże to sztuka, mylnie kojarzona przez niektórych z kryminalną przeszłością ich posiadacza. Wzorów tatuaży jest niezliczona ilość i często trudno jest wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Tatuaż można zrobić sobie w zasadzie na każdej części ciała, od niedawna możliwe jest także wytatuowanie sobie nawet gałek ocznych. Każdy tatuaż jest inny, oryginalny i niepowtarzalny. Każdy ma swoją historię i znaczenie. Każdy tatuaż, w zależności od wielkości, rodzaju wzoru czy miejsca, w którym ma zostać wykonany, posiada także swoją cenę. 

Od czego zależy koszt tatuażu?

Jak już zostało wspomniane wyżej, cena tatuażu zależy od wielu czynników. Pewne jest, że każde studio tatuażu posiada swój własny cennik, według którego szacuje ile cenowo będzie wyglądało zrobienie danego wzoru. Należy jednak pamiętać, by przy wyborze odpowiedniego studia, nie kierować się tylko ceną i nie pokusić o wybranie tego najtańszego. W końcu tani, nie zawsze znaczy dobry. Warto jednak orientacyjnie zapoznać się z cenami tatuaży, które panują na rynku. Co ma wpływa na cenę tatuażu?

Styl i wzór tatuażu

To jedne z najważniejszych czynników, które decydują o cenie tatuażu. Proste wzory, składające się z jednego elementu czy też jedynie z konturów, będą zdecydowanie różnić się ceną od tatuaży, które są skomplikowane i składają się z wielu elementów. Projekt mniej skomplikowany będzie nie tylko tańszy, ale też zostanie wykonany szybciej. Przykładowo, wzór małej róży wykonany zostanie w 1-1,5 godziny, natomiast do wykonania rękawa tatuator, nawet doświadczony, potrzebuje minimum kilka godzin. 

Umiejscowienie tatuażu

Miejsce, w którym ma być wykonany tatuaż ma duży wpływ na jego ostateczną cenę. Ciało człowieka składa się z mniej, lub bardziej bolesnych miejsc. Z tego względu, cena tatuażu wykonywanego na przykład na żebrach czy stopach, czyli jednych z najbardziej bolesnych miejsc, będzie wyższa. Wiąże się to z czasem, jaki potrzebny jest na wykonanie tatuażu w takim miejscu. W trakcie tatuowania tak wrażliwego na ból miejsca, tatuażysta tatuaze-warszawa.pl musi robić więcej przerw, aby klient mógł nieco ochłonąć i złapać oddech. 

Salon, w którym robiony jest tatuaż

Małe tatuaże ile kosztują
Małe tatuaże ile kosztują

Każde większe studio, któremu udało się wybić na rynku, ma dobre opinie oraz większe koszty utrzymania lokalu, będzie miało także wyższe ceny. Mając zamiar wykonywać tatuaż w profesjonalnym salonie, na którego temat opinie są tylko pozytywne, należy liczyć się zarówno z dłuższym czasem oczekiwania na wolny termin, jak i ceną tatuażu. Wybór odpowiednio dobrego studia tatuażu jest bardzo ważny. Nie warto ryzykować tylko dla niższej ceny. Zawsze jednak można skontaktować się z kilkoma wytypowanymi salonami i porównać ich cenniki, a przy okazji przejrzeć prace obecnych w danym studiu tatuatorów. 

Rozmiar tatuażu

To, co ma największy wpływ na cenę tatuażu, to jego wielkość. Im mniejszy będzie wybrany wzór, tym niższa będzie jego cena. Oczywiście, trzeba uwzględnić tutaj także stopień trudności tatuażu i ilość zawartych w nim poszczególnych elementów. Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jaka będzie cena małego tatuażu, nie należy jednak spodziewać się kwoty niższej niż 150 zł. 

Mały tatuaż i jego umiejscowienie

Niezależnie od tego, czy tatuaż będzie mniej lub bardziej skomplikowany, nawet koszt tatuażu małego jest uzależniony od miejsca, w którym ma być zrobiony. Najczęściej wybieranym miejscem na ciele przez kobiety, jest nadgarstek lub kostka. Jest także kilka modnych wzorów, które często pojawiają się w tych właśnie miejscach. Kwiat lotosu, piórka, znak nieskończoności, napisy ‘love’ i ‘never lost hope’, to tylko kilka z przykładów wzorów małych tatuaży. Cena za tego typu dziarę wacha się pomiędzy 150 a 280 zł, wszystko uzależnione jest od ich dokładnych rozmiarów. 

Kilka tatuaży na jednej sesji

studio tatuażu
studio tatuażu

Planując kilka małych tatuaży https://www.luckyseven.pl/, warto zastanowić się nad zrobieniem ich podczas jednej sesji, co pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale i pieniądze. Bardzo często takie rozwiązanie jest nieco tańsze, od umawiania się na kilka poszczególnych wizyt. Studia tatuażu często przyjmują nowe osoby chcące odbyć praktyki i wyszkolić się jako tatuator. W takich sytuacjach, chcąc nauczyć ucznia sztuki tatuowania, studia tatuażu często szukają osób chętnych zostać modelami/modelkami, na których kursant może poćwiczyć. Zgłaszając się na ochotnika mały tatuaż można otrzymać za połowę ceny, bądź całkiem za darmo. To jednak opcja dla bardzo odważnych, ponieważ tatuaże, które wykonuje praktykant, a nie doświadczony tatuażysta, nie zawsze będą wyglądać tak, jak oczekuje klient. 

Projekt tatuażu

Niemalże każde studio tatuażu, oferuje wykonanie projektu na wzór wizji klienta. Koszty takiego projektu wahają się między 50 a 200 zł, wszystko zależy od wzoru tatuażu. To jednak dobra opcja dla ludzi, którzy nie do końca są zdecydowani na to, jak ich tatuaż ma w efekcie wyglądać. Warto także przemyśleć zaprojektowanie nawet małego tatuażu, ponieważ może zdarzyć się, że za tak mały projekt nie będzie trzeba zapłacić, a da on możliwość dokładnego przemyślenia miejsca, w którym będzie najlepiej wyglądał.