Co warto wiedzieć o przeszczepach włosów?
Uroda, Usługi

Co warto wiedzieć o przeszczepach włosów?

Co warto wiedzieć o przeszczepach włosów? Każdy z nas chce zadbać o siebie pod każdym względem. Prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia to czynniki, które dobrze wpływają na naszą kondycję i ogólne samopoczucie. Nie zawsze jednak mamy wpływ na to, co dzieje się z naszymi organizmami. Czasem z przyczyn od nas niezależnych musimy się borykać z pewnymi dolegliwościami.

Na ogół jednak mamy wpływ na to, w jakiej jesteśmy kondycji. Dla niektórych dużym problemem jest utrata włosów. Łysienie może sprawiać, że czujemy się zaniepokojeni. Czasem jest to spowodowane niewłaściwą pracą hormonów. Jak sobie poradzić z tym kłopotem i jakie są obecnie metody, które pozwolą zahamować ten proces?

Czy każdy może zdecydować się na przeszczep włosów

Przede wszystkim warto przyjrzeć się swojej diecie i zastanowić, co ulepszyć, aby dostarczyć witamin i składników odżywczych. Niektóre osoby przekonały się, że bardzo dobre rezultaty daje spożywanie skrzypu polnego czy pokrzywy. Najlepiej poszukać ich samodzielnie na łące z dala od dróg, na ogół są łatwo dostępne. Niektórzy przyjmują takie suplementy w tabletkach, jednak nie wchłaniają się one wtedy tak dobrze jak w swojej naturalnej postaci. Te preparaty uzupełniają niedobory witamin oraz pozytywnie wpływają na porost włosów i paznokci. Stają się one mocniejsze i mniej podatne na uszkodzenia. Dobrze jest działać szybko. Kiedy tylko zauważymy, że włosy zaczynają wypadać to warto szukać przyczyny. Niektóre osoby udają się nawet do trychologa, aby zdiagnozować ewentualne choroby i podjąć leczenie. Jeśli to nie pomaga, może się okazać, że cierpimy na łysienie androgenowe, bliznowaciejące czy plackowate. Jeśli chodzi o to ostatnie, nie ma możliwości dokonania przeszczepu. Jeśli bierzemy pod uwagę ten zabieg to warto skonsultować się z dobrymi lekarzami. Tylko wtedy mamy pewność, że wszystko się powiedzie. Przecież przeszczep włosów to dość drogi zabieg, dlatego chcemy go wykonać u profesjonalisty i dobrze wszystko przemyśleć.

Doświadczenie lekarza

Okazuje się, że medycyna bardzo podąża naprzód, dlatego do dyspozycji lekarzy jest zautomatyzowany system do wykonywania przeszczepów. Taki robot może wykonać przeszczep dobrze, jednak specjaliści, którzy mają już długoletnie doświadczenie rezygnują z tego i w swojej praktyce wykonują przeszczepy samodzielnie. Bardzo ważne jest indywidualne traktowanie pacjenta i zrozumienie jego potrzeb. Należy stworzyć odpowiedni projekt nowych włosów. Chodzi o to, aby rezultat był jak najbardziej naturalny. Część osób zastanawia się czy po zabiegu są widoczne blizny. Jeśli jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem, że ktoś miał wykonywany przeszczep to został on zrobiony źle. Dobrze przeprowadzonej transplantacji po prostu nie widać. Włosy z przodu są bardziej delikatne, nie ma ostrej linii włosów na samym początku, ale są one cieńsze i delikatniejsze. W ten sposób pracę może wykonać tylko lekarz z długim doświadczeniem. Osoby, które rozważają przeszczep włosów, zastanawiają się czy jest on bolesny. Nie musimy się tego obawiać, ponieważ zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, dlatego właściwie od razu po zabiegu możemy wrócić do swojej codzienności. Trzeba jednak liczyć się z tym, że gojenie może potrwać nawet do dwóch tygodni. Jest to stosunkowo krótki okres, ale na rezultaty, które pozwolą dokonać oceny, trzeba poczekać nieco dłużej – aż włosy zaczną odrastać. Są one przeszczepiane najczęściej z potylicy.

Koszt zabiegu i ryzyko niepowodzenia

Co warto wiedzieć o przeszczepach włosów?
Co warto wiedzieć o przeszczepach włosów?

Pobranie mieszków włosowych jest bardzo ważnym, ale nie najtrudniejszym etapem wykonania zabiegu. Chodzi też o to, aby przeszczepić je pod odpowiednim kątem i dosyć sprawnie, aby nie zaczęły obumierać, dlatego liczy się szybkość wykonywania zabiegu. Doświadczony specjalista z pewnością zrobi wszystko na czas i tak, aby efekt był zadowalający. Chodzi o to, aby nowa fryzura przetrwała nie tylko przez kolejne 2 czy 4 lata, ale przez znacznie dłuższy czas. Wydając kilka czy kilkanaście tysięcy zł, oczekujemy efektu, który pozwoli nam zapomnieć o problemie łysienia. Niektóre osoby obawiają się że przeszczep włosów może się nie przyjąć ryzyko takie jest praktycznie niemożliwe, ponieważ jest to przeszczep z tkanek własnych dlatego przyjmuje się praktycznie zawsze. Jedyne co może się nie udać to fakt, że włosy mogą nie rosnąć w wyniku niewłaściwie przeszczepionych mieszków włosowych. Kiedy jednak zabieg wykonujemy u specjalisty, który ma duże doświadczenie, z pewnością wszystko się powiedzie. Dość długo uważano, że przeszczepy są polecane tylko dla mężczyzn. To oczywiście nieprawda. Płeć nie odgrywa tu żadnej roli. Kobiety też mogą dokonać przeszczepu pod warunkiem, że nie dotyczy ich łysienie plackowate. Przyjmuje się, że to dla kobiet włosy są ważniejsze, ponieważ stanowią atrybut kobiecości, dodają nam urody, dlatego jeśli wszystkie metody zawiodły to warto zdecydować się na przeszczep włosów. Pomoże to osiągnąć trwały efekt. Niektóre panie muszą nosić peruki czy treski, które wcale nie są komfortowe. Decydując się na transplantację możemy już na zawsze zapomnieć o swoim problemie.