Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu?
Dziecko, Usługi

Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu?

Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu? Wokół szkół i przedszkoli powstaje najczęściej infrastruktura rekreacyjno-sportowa. Gdzie i jak możesz ubiegać się o dofinansowanie? Warto zacząć od oszacowania kosztów. Budowa nowego placu zabaw jest kosztowna. Im więcej zabudowań przedszkola lub terenu wokół szkoły, tym wyższy koszt planowanej inwestycji. Już wstępny kosztorys jest cennym źródłem informacji – ułatwi znalezienie najlepszego źródła finansowania.

Plac zabaw z huśtawką – dofinansowanie

Fundusze na budowę lub modernizację placu zabaw można pozyskać z Funduszy Europejskich. W Polsce realizowany był regionalny plan działań na lata 2014-2020, zgodnie z którym można pozyskać środki m.in. na budowę i rozbudowę obiektów rozrywkowych. Ponieważ podmioty chcące pozyskać środki w każdym województwie muszą spełniać inne warunki, najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z personelem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, który pomoże znaleźć najlepszy sposób na pozyskanie środków na projekt. Nie wszystkie plany realizowane w ramach regionalnego planu operacyjnego dotyczą budowy lub przebudowy placów zabaw. Czasami wydaje się pieniądze na tworzenie obiektów rozrywkowych i sportowych. W takim przypadku na boiskach sportowych w Unii Europejskiej powinny znaleźć się np. drabinki gimnastyczne.

Karuzela dla dzieci na plac zabaw – budżet obywatelski

Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu?
Jak pozyskać pieniądze na plac zabaw w przedszkolu?

Budżet obywatelski to rozwiązanie, dzięki któremu mieszkańcy mogą wspólnie decydować o sposobie wykorzystania środków publicznych. Każdy mieszkaniec może złożyć własną propozycję – wystarczy wypełnić i przesłać formularz. Petycję demonstracyjną dotyczącą placów zabaw można znaleźć na stronach internetowych miast, miasteczek i wsi. Złożenie wniosku nie gwarantuje jeszcze otrzymania środków – do mieszkańców należy decyzja, jakie środki zostaną wykorzystane. Jeśli jednak na danym terenie nie ma placu zabaw, szansa na stworzenie takiego placu zabaw jest bardzo duża. Dlatego warto rozważyć przekazanie takich środków na szkolne place zabaw. Urządzenia na plac zabaw z atestem to wymóg bezpieczeństwa i świadomość rodziców, karuzela nie będzie stanowić zagrożenia dla dzieci tylko będzie dawać świetną zabawę.

Plac zabaw – petycje

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak pozyskać fundusze na przedszkole lub szkolny plac zabaw, innym rozwiązaniem jest crowdfunding lub crowdfunding. Internet to potężne narzędzie, dzięki któremu można dotrzeć do szerokiego grona darczyńców. Wystarczy niewielka darowizna od wielu osób (m.in. mieszkańców, rodziców i przyjaciół), aby zdobyć niezbędne fundusze i spełnić marzenia dzieci o staniu się nowoczesnym i bezpiecznym placem zabaw. Korzystając z finansowania społecznościowego warto pamiętać o formie informacji. W takim przypadku szablon petycji na placu zabaw nie będzie dostępny – temat należy podejść w nowatorski sposób. Wizualizacja planowanego placu zabaw czy zdjęcia kolejnego etapu jego powstawania mogą skutecznie przekonać Cię do poparcia planu.

Zobacz koniecznie:

Firmy wspierają ten pomysł!

Coraz więcej firm zwraca uwagę na swój prospołeczny wizerunek. Jednym ze sposobów promowania firm i oferowanych przez nie usług lub produktów jest uczestnictwo w życiu lokalnej społeczności. Przykładem jest marka Nivea. Proponuje m.in. Podwórka Talentów, czyli boiska sportowe i sprzęt wyposażony w sprzęt sportowy, pozwolą najmłodszym dzieciom poszerzyć swoją wiedzę. Nie wszystkie firmy zapewniają kompleksowe wyposażenie placów zabaw – niektóre chcą jedynie doposażyć istniejący sprzęt. Niemniej jednak korzystanie z tego rozwiązania może również przynosić korzyści. To sposób na stworzenie przy szkole czy przedszkolu miejsca, w którym dzieci mogą kreatywnie spędzać wolny czas.

Samodzielne inicjatywy

Jak zdobyć pieniądze na sprzęt sportowy, zjeżdżalnie czy drabinki na placu zabaw? Nie tylko fundusze unijne czy budżety, obywateli wspólnie pozyskują fundusze na szkolne place zabaw. Praktyka dowiodła, że rodzice są siłą. Osoby posiadające dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym mogą przejąć inicjatywę, na przykład zorganizować festiwal sąsiedzki. Angażując sąsiadów, mieszkańcy mają możliwość lepszego zrozumienia się i zmiany otaczającej ich przestrzeni. Połączenie festiwalu muzycznego i pozyskanie środków na plac zabaw pomoże zrealizować zakładany projekt, jednocześnie integrując się z lokalną społecznością.

Przedszkole to jedno z miejsc, w których dzieci spędzają coraz więcej czasu w ostatnich latach. Dziś to nie tylko bezpieczne miejsce, w którym dzieci mogą czekać na pracę rodziców. To idealne miejsca do kształtowania Twojej osobowości. W Polsce coraz więcej osób zwraca uwagę na aktualne standardy przedszkoli. Mowa tu również o dobrze wyposażonych placach zabaw, które przyniosą dzieciom nie tylko fantastyczną zabawę ale i możliwości rozwijania swoich umiejętności. Dofinansowanie na przedszkolny plac zabaw może pochodzić z wielu różnych źródeł. Środki pieniężne pochodzą zarówno z lokalnych, jak i międzynarodowych budżetów. Place zabaw są świetnie wyposażone i posiadają wszelkie niezbędne atesty, które czynią je bezpiecznymi miejscami do zabawy.