Budownictwo, Transport

Kontenery morskie a budowa na lądzie

Kontenery morskie a budowa na lądzie. Kontenery morskie stanowią podstawowy środek załadunku towarów w transporcie morskim. Służą do transportu wszelkiego rodzaju ładunków, od żywności poprzez surowce, odzież, elektronikę, urządzenia przemysłowe, na samochodach kończąc. Obecnie kontenery morskie zdobywają popularność nie tylko na morzu, ale również na lądzie jako materiał wykorzystywany w budownictwie.

Fenomen kontenera morskiego

W czym tkwi niezwykłość tej rzeczy? W budowie kontenera morskiego. Typowy kontener morski https://kontenery-morskie.biz.pl/ to prostopadłościenny, ogromny blok łącznej długości 12,2 m, szerokości 2,4 m i wysokości 2,0 m. Jego konstrukcja zaopatrzona jest w ściany, sufit i podłogę. Kontener morski zbudowany jest z podstawy i słupków narożnych, belek nośnych i dźwigarów poprzecznych, tworzących samonośną ramę stalowej będącą jednocześnie szkieletem konstrukcji do której mocuje się ściany, podłogę i zadaszenie. Rama wykonywana jest z walcowanych, zamkniętych, piaskowanych i zabezpieczonych przed korozją profili o dużej wytrzymałości. Podłoga kontenera wykonana jest z niezwykłą precyzją, z uwzględnieniem, że musi wytrzymać wielotonowe i ponadgabarytowe obciążenia w trudnych warunkach jakie stanowi podróż morska. Warto dodać, że ściany kontenerów wykonuje się z usztywnionej wzmocnieniami bocznymi i wypełnionej materiałem izolacyjnym w postaci wełny mineralnej bądź izolacji poliuretanowej, ocynkowanej blachy. Stosowane w ścianach kontenera morskiego wypełnienie jest tym samym materiałem, który stosuje się przy ociepleniu budynków, dlatego też kontener morski zdobywa popularność w budownictwie różnego przeznaczenia. Ogólna budowa kontenera morskiego jest niezwykle wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne na jakie kontenery są narażone w czasie transportu, w tym wodę i sól morską. Wewnętrzna strona przegród kontenerów wykończona jest płytami kartonowo – gipsowymi, płytami laminowanymi bądź wiórowymi i wyposażona w system wewnętrznego mocowania ładunków przy zastosowaniu specjalnych uchwytów. Dodatkowo kontenery morskie cieszą się popularnością z uwagi na łatwość transportu, bowiem jego przenoszenie możliwe jest za pomocą systemu naroży zaczepowych, umożliwiających również ich modułowe łączenie.

Rodzaje kontenerów morskich

kontenery-morskie-wynajem Kontenery morskie https://kontenery-morskie24.com.pl/ budowane są zgodnie z ogólnymi standardami konstrukcyjnymi obowiązującymi we wszystkich typach kontenerów. Jednakże z uwagi na specyfikę transportu morskiego, można wyróżnić różne rodzaje kontenerów morskich z których wyróżnia się kontenery morskie uniwersalne o ogólnym przeznaczeniu, o otwartych bokach, z otwartą przestrzenią boczną oraz z otwartym dachem, które są specjalnie przystosowane do przewożenia ładunków o zwiększonej objętości. Dodatkowo można wyróżnić platformy do przewozu ładunków ponadgabarytowych, cysterny, chłodnie i inne, dedykowane specjalnym przewozom.

Zastosowanie kontenerów

kontenery morskie o ogólnym zastosowaniu cieszą się największą popularnością. Służą zarówno do transportu jak i na lądzie, do budowy hal magazynowych, pomieszczeń biurowych, hal produkcyjnych oraz coraz popularniejszych domów. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło kontenery morskie budowa, by móc dotrzeć do firm profesjonalnie zajmujących się konstruowaniem spektakularnych domów w bardzo krótkim czasie, poprzez adaptacje kontenerów morskich do celów mieszkalnych.

Budowa z kontenerów morskich

kontenery-morskie-uzywaneKontenery morskie budowa to oszczędność czasu i pieniędzy. Projekt domu gotowego do zamieszkania to czas realizacji liczony od 4 tygodni do maksymalnie 3 miesięcy przy kosztach znacznie niższych niż w przypadku budownictwa standardowego, bowiem w przypadku domu o powierzchni 110 m2, koszt z jakim musimy się liczyć to około 220000 zł. Koszt ten nie uwzględnia kosztów zakupu nieruchomości.

Zalety kontenerów morskich

kontenery-morskie-cena

Kontenery morskie budowa, to przede wszystkim niezliczona ilość zalet, do których zalicza się mobilność. Jako środek służący do transportu i wyposażony w systemy umożliwiające łatwe przemieszczanie powoduje, że tak jak cały kontener z towarem, tak kontener zaadoptowany jako pomieszczenie, można w łatwy sposób przemieścić. Dodatkowo budowa z kontenerów morskich to szereg możliwości, wynikających z faktu zastosowania w budowie kontenera morskiego kostek pozwalających na łączenie ich ze sobą. Co do zasady moduły te mają za zadanie zabezpieczenie kontenera podczas transportu, jednak sprawdzają się doskonale w łączeniu modułów na potrzeby budowlane i umożliwiają powiększenie w każdej chwili budynku o dodatkowy kontener.

Kontener morski szyty na miarę

Co prawda konstrukcja domów z kontenerów morskich jeszcze wzbudza zdziwienie, ale zyskuje na popularności. Kontenery morskie budowa to stosunkowo tani sposób na postawienie własnego, wygodnego i w pełni wyposażonego domu z możliwością jego rozbudowy. Firmy zajmujące się tego typu rozwiązaniami proponują adaptację kontenerów morskich do budowy domów letniskowych jak i całorocznych, z uwagi na ich właściwości termoizolacyjne oraz możliwość wykonania przyłączeń elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych jak w przypadku standardowego budownictwa.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl